Ghost-Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» Regulament Playeri
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 9:43 am Scris de Magicu

» Regulament Moderatori
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 9:40 am Scris de Magicu

» Cereri Admin
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 12:20 am Scris de Magicu

» Discutii Generale
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 12:11 am Scris de Magicu

» Ghost-Zone -Staff
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 12:11 am Scris de Magicu

» Reclamatii & UnBan
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 12:10 am Scris de Magicu

» Discutii Generale
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 12:08 am Scris de Magicu

» ReDevil-Staff
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 12:03 am Scris de Magicu

» Reclamatii & UnBan
Regulament Moderatori Icon_minitimeMar Mai 22, 2012 12:02 am Scris de Magicu

Like/Tweet/+1
.:Radio Kiss:.


Regulament Moderatori

In jos

Regulament Moderatori Empty Regulament Moderatori

Mesaj Scris de Magicu Mar Mai 22, 2012 9:40 am

Trebuie sa fii diplomat! Moderatorii trebuie sa fie un model pentru useri!
Nu abuzati! Rolul vostru e sa va asigurati ca regulile forumului se respecta. Se pedepseste cu suspend!
Lasati cererile de admin/reclamatiile/propunerile incerte deschise minim 1 zi!
Se sanctioneaza cu pierderea accesului timp de o saptamana.
Nu aveti voie sa stergeti topicuri! Decat in cazuri extreme cu aprobarea celorlalti admini este voie sa se stearga definitiv!
Incalcarea acestei reguli duce la pierderea accesului pentru o saptamana pe forum!
Un moderator are voie sa modifice un post doar daca userul incalca urmatoarele reguli:
Jigneste / injura / are limbaj neadecvat => cenzurarea acelor lucruri + aplicarea unui warn.
Face reclama / posteaza link-uri false ca reclama => cenzurarea acelor reclame + ban permanent pe forum
Sa anunte ca pentru postul acela a primit warn si sa posteze si motivul
In listele de codati sa anunte daca a banat codatul/userul respectiv.
In rest ii este interzis sa o faca. Orice modificare care nu respecta punctele de mai sus se sanctioneaza cu warn sau chiar pierderea accessului.
Daca un moderator/supermoderator/administrator a luat o decizie cu un topic, aceasta nu poate fi intoarsa doar daca nu respecta regulamentul sau decat de cel care a luat decizia.
Daca cineva a luat o decizie, altcineva nu pot posta dupa ce sa dat "closed". Discutati prin pm schimbarea acestei decizi.
In cazul in care 2 user cu access de moderator/s-moderator/administrator posteaza in acelasi timp, ultimul post se va sterge.
Un Moderator, nu are voie sa modifice in niciun fel post-ul sau threadul unui supermoderator/council/administrator. Aceasta sa sanctioneaza cu suspendarea accesului pe o perioada de 1 saptamana. Daca aveti ceva de completat contactati un membru din Staff si va ajuta el !
Nu dati warn cu punct de penalizare userilor care au sub o luna de la inregistrarea contului (bifati casuta din dreptul motivului). Le puteti da warn CU punct de penalizare daca au mai primit in trecut warn pe aceeasi regula.

Atunci cand sistemul va avertizeaza ca un user primeste ban daca ii dati warn, TREBUIE sa anuntati un membru al Ghost-Zone Staff sa ii dea ban si warn conform regulamentului.

Moderatorii NU au voie sa dea ban unui user!
De fiecare data cand dati warn este OBLIGATORIU sa scrieti in descrierea warn-ului regula EXACTA din regulamentul general al forumului (COPY/PASTE) pe care utilizatorul penalizat a incalcat-o. Cei care omit acest lucru vor primi suspend 3/7/14/permanent(zile).

Valabil pentru orice grad de pe forum: Nu aveti voie sa va inchideti singuri reclamatiile decat in cazul in care aceasta nu respecta modelul sau alta regula de pe acest forum.
Orice reclamatie adusa owneri/adminilor de servere se lasa deschisa 24h pentru ca reclamatul sa isi poata sustina partea .

Atributiile Moderatorului

Ownerii serverelor au obligatia sa anunte un supermoderator, council sau administrator cand depisteaza pe serverul lor un codat care are cont pe forum pentru a primii ban.
Pentru cine nu stia: codatii primesc ban pe forum si pe toate serverele Ghost-Zone
Owneri de servere si cei cu acces de supermoderator, council sau administrator sunt obligati sa faca cel putin 2-3 conturi pe zi pe siteurile de reclama de pe ip-uri diferite, dupa ce dau clear cookies sau folosesc explorere diferite (Chrome, Internet explorer, Opera, Firefox, etc)
Trebuie sa verifice toate posturile si topicurile facute la sectiunea sa pentru a nu incalca regulamentul.
Cand un user incalca regulamentul moderatorul este obligat sa aplice warn!
Trebuie sa anunte un supermoderator sau un administrator cand un user a atins limita de warn-uri acceptate pentru a se da ban pentru perioada stabilita de regulament si dupa acele warnuri sa fie anulate(reversed).
Sa modereze si sa isi foloseasca drepturile DOAR in sectinile unde are access, si sub-sectiunile acestora.
Magicu
Magicu
Admin

Mesaje : 18
Puncte : 57
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/04/2012
Localizare : ploiesti

https://ghost-zone.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum